Wyjątkowe zwiedzanie Londynu

Wyjątkowe zwiedzanie Londynu

Stolica Anglii od wielu lat stanowi centrum kulturalne, gospodarcze oraz turystyczne zarówno w Europie, jak i na świecie. Po samym tym opisie widać wyraźnie, że zdecydowanie warto odwiedzić to miasto i pozostać w nim przynajmniej na kilka dni. Ponad dwudziestomilionowa aglomeracja ma do zaoferowania naprawdę mnóstwo atrakcji, z których część naprawdę wypada wręcz poznać.

Centrum przepełnione zabytkami

Chociaż Londyn zdecydowanie należy do największych miast w Europie oraz na świecie, to jednak mimo wszystko jest znany przede wszystkim z tego, co dzieje się w jego centrum. W promieniu kilometra mamy do czynienia z niesamowitym zagęszczeniem atrakcji turystycznych. Ze względu na bardzo dużą rolę monarchii w kraju, ich zdecydowana większość od kilkuset lat cieszy się naprawdę gigantycznym zainteresowaniem. W jaki sposób możemy zarejestrować tę wizytę? Bardzo częstym atrybutem turystów jest kamera GoPro, trzymana na specjalnym wysięgniku. Dzięki niej możemy bez ryzyka kradzieży czy uszkodzenia telefonu nagrywać wszystko to, co dzieje się wokoło.

W jaki sposób się przemieszczać?

Londyn kojarzy się z kilkoma rzeczami, jeżeli chodzi o transport. Dość niespotykaną kwestią jest posiadanie aż czterech lotnisk, które każdego dnia przyjmują tysiące podróżujących. Warto również wspomnieć o czarnych taksówkach, które odróżnia się od nowojorskich, żółtych pojazdów. Nie można jednak nie wspomnieć o metrze w kontekście stolicy Anglii. To właśnie popularne Underground cieszy się gigantycznym zainteresowaniem wszystkich tych, którzy przyjeżdżają do Londynu w celach turystycznych. Oczywiście nie oznacza to, że na co dzień się z niego nie korzysta. Metro w Londynie stanowi jeden z najważniejszych środków transportu - miliony mieszkańców tej aglomeracji każdego dnia dojeżdża nim do pracy czy szkoły.

Piłkarskie emocje

Futbol w Anglii bez wątpienia wymyka się wszelkim ramom i granicom. Zainteresowanie dwudziestoma dwoma piłkarzami kopiącymi piłkę jest wręcz nieprawdopodobne. Największe oczywiście generuje stolica, w której mamy niezliczoną ilość klubów na rozmaitych poziomach. Jeżeli ktoś nie umie grać w piłkę, to z pewnością regularnie chodzi do pubu, aby oglądać mecze Premier League. Jest to także bardzo ciekawe doświadczenie nawet dla tych zwiedzających, którzy nie interesują się piłką nożną. W Londynie mamy kilka wyróżniających się drużyn. Warto zwrócić uwagę na Arsenal, będący największym klubem w stolicy Anglii, a także Chelsea, Crystal Palace czy Queens Park Rangers.